Episcopia Severinului si Strehaiei - Duminică, 09 Ianuarie 2022

Duminica după Botezul Domnului a fost prilej de bucurie duhovnicească pentru obștea Mănăstirii Strehaia, primind în mijlocul ei pe Preasfinţitul Părinte Nicodim, Episcopul Severinului și Strehaiei, care a săvârșit aici Sfânta Liturghie, înconjurat de un sobor de preoți și diaconi.

Publicat în Știri religioase

Fiii duhovniceşti ai parohiei „Adormirea Maicii Domnului” din localitatea Bâcleș, Protopopiatul Strehaia, au primit în mijlocul lor pe Preasfințitul Părinte Nicodim, Episcopul Severinului și Strehaiei, care a oficiat aici Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie.

Publicat în Știri religioase

În ziua de pomenire a Soborului Sfântului Ioan Botezătorul, Preasfințitul Părinte Nicodim, Episcopul Severinului și Strehaiei a oficiat Sfânta și Dumnezeiasca Liturghie la biserica Grecescu care și-a serbat ocrotitorul.

Publicat în Știri religioase

Cele mai citite articole

radiolumina logo

construimcatedrala.ro

 
« Ianuarie 2022 »
Lun Marţi Mie Joi Vin Sâm Dum
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            


patriarhia link

 
basilica link

 
radiotrinitas link

 
trinitastv link

ziarullumina link

adreseweb link

 


mbl live


mbl video


mbl youtube