Slujire arhierească în duminica XXVIII-a după Rusalii
Vineri, 14 Decembrie 2007 16:56

           Duminică, 16 decembrie a.c., în duminica a XXVIII-a după Rusalii (a Sfinţilor Strămoşi), Prea Sfinţitul Părinte Nicodim, Episcopul Severinului şi Strehaiei, va săvârşi Sfânta şi Dumezeiasca Liturghie în biserica „Sfântul Mare Mucenic Gheorghe” din municipiul Drobeta Turnu Severin, protopopiatul Drobeta Turnu Severin Nord.

           Reamintim de concertul ce va fi susţinut de corul ,,Kinonia" în seara aceleiaşi zile de 16 decembrie la Palatul Cultural ,,Theodor Costescu” din Drobeta Turnu Severin, începând cu orele 18:00. La concert vor participa personalităţi ale vieţii muzicale româneşti precum maestrul Alexandru Racu-dirijorul Filarmonicii Oltenia dar şi oficialităţi ale Cetăţii Severinului şi plaiurilor mehedinţene.

 

            A consemnat Pr. Viorel Vlăducu, consilier mass-media.