Sedinte lunare cu preotii mehedinteni
Publicat de Viorel Ianasi   
Vineri, 12 Octombrie 2007 03:00

În aceastã perioadã la sediile Protopopiatelor au loc sedintele lunare cu preotii din Episcopia Severinului si Strehaiei.

Astfel, joi, 11 octombrie 2007, a avut loc sedinte la protoieriile Drobeta Turnu Severin Nord, Vânju Mare si Baia de Aramã unde au fost discutate probleme administrative si probleme curente ale activitãtii pastoral-misionare din parohii. Cu acest prilej preotii au primit spre completare formulare tip pentru realizarea profilului parohiei, în scopul întocmirii unei baze de date cu parohiile mehedintene cât mai detaliate. Trebuie precizat faptul cã sedinta lunarã cu preotii în protopopiatul Drobeta Turnu Severin Sud va avea loc luni 15 octombrie 2005, iar la protopopiatul Strehaia, marti 16 octombrie.
 
A consemnat Pr. Viorel Vlãducu, consilier mass-media.