Radio Logos împlineşte astăzi doi ani de emisie în Craiova
Publicat de Eugen Sonei   
Miercuri, 06 Februarie 2008 18:04

        Astăzi, 6 februarie 2008, postul de radio Logos al Mitropoliei Olteniei împlineşte doi ani de emisie în Craiova, pe frecvenţa 100 FM. Radio Logos şi-a făcut simţită prezenţa pentru prima dată în eter pe 2 noiembrie 2005, fiind al 7-lea post de radio creştin ortodox din România.

           Atunci a început emisia în zona oraşului Bechet pe frecvenţa 103,1 FM; din 6 februarie 2006, emite în Craiova pe 100 FM, iar din vara aceluiaşi an şi la Târgu Jiu pe 93,4 FM, Târgu Cărbuneşti pe 95,4 FM, Novaci - 96,2 FM şi Băileşti - 98,2 FM. Postul de radio Logos poate fi ascultat şi online accesând www.radiologos.ro

           Radio Logos îşi propune să promoveze credinţa ortodoxă, modele de conduită morală şi profersională, marile personalităţi ale culturii româneşti şi universale, să amintească permanent că oamenii nu se pot desăvârşi fără cultivarea dimensiunii spritual creştine, că nimic nu există fără Dumnezeu.

 

           La mulţi şi buni ani Radio Logos!