Preoţii capelani din unităţile penitenciare se află la Mănăstirea Brâncoveanu-Sâmbăta de Sus
Marţi, 20 Septembrie 2016 08:46

biserica man brancoveanuLa Mănăstirea Brâncoveanu-Sâmbăta de Sus, judeţul Braşov, are loc începând de luni, 19 septembrie 2016, un curs de formare pentru preoții capelani din Administraţia Naţională a Penitenciarelor.

Organizatorul este Direcția Reintegrare Socială din cadrul Administrației Naționale a Penitenciarelor și dintre principalele subiecte ce vor fi abordate amintim: prezentarea principalelor activităţi derulate de la întâlnirea din anul 2014 şi până în prezent, analiza implementării programelor şi proiectelor de activitate moral-religioase, aspecte ale desfăşurării activităţilor moral religioase de preotul capelan.

Cursul se încheie vineri, 23 septembrie 2016.