Elevii participanți la faza națională a Olimpiadei de Religie au primit binecuvântare de la chiriarhul locului
Marţi, 11 Aprilie 2017 15:24
DSC 0007În această după-amiază, Preasfințitul Părinte Episcop Nicodim a primit la reședința episcopală un număr de 6 elevi ce s-au calificat la faza națională a Olimpiadei de religie ce se va desfășura anul acesta la Craiova în perioada 24-28 aprilie. Elevii au fost însoțiți de profesorii îndrumători și de domnișoara inspector de specialitate, Dana Săftoiu. Preasfințitul i-a binecuvântat pe olimpici în cadrul unei slujbe pentru dobândirea învățăturilor celor bune și folositoare, urându-le spor duhovnicesc, rugându-L pe Dumnezeu să le călăuzească pașii și să le lumineze mintea spre a descoperi și a culege rodul cel bun al dogmelor bisericești.
 
Foto: Aurel-Marian-Augustin Gherghinescu