Corul Kinonia va susţine un concert de cântece patriotice
Joi, 17 Noiembrie 2016 08:16

Capture 1De ZIUA NAŢIONALĂ A ROMÂNIEI, sub genericul NOI SUNTEM ROMÂNI, joi 01 Decembrie, de la orele 18.00, în sala de spectacole a Palatului Culturii "Teodor Costescu" Drobeta Turnu Severin va avea loc un concert coral susţinut de Corul KINONIA al Episcopiei Severinului şi Strehaiei, sub bagheta părintelui arhidiacon Iulian Pruiu.

Vor fi interpretate mai multe cântece patriotice româneşti care au însufleţit de-a lungul vremurilor poporul român, susţinându-i mândria şi sentimentul naţional, apartenenţa la spaţiul natal şi la marile şi nedezminţitele lui valori. Îşi vor mai da concursul Orchestra de folclor a Liceului de Artă "Ion Ştefan Paulian" Drobeta Turnu Severin şi solista binecunoscută a folclorului mehedinţean, Angelica STOICAN.

Intrarea este liberă.