Corul Kinonia alături de privaţi de libertate
Vineri, 16 Decembrie 2016 13:59

DSC 8991Vineri, 16 decembrie, corul Kinonia a fost prezent la Penitenciarele din Drobeta Turnu Severin şi Vânjuleţ, acolo unde a adus vestea Naşterii Mântuitorului Iisus Hristos dar şi o mângâiere celor privaţi de libertate. Şi aici se simte bucuria Sărbătorilor, întrucât deţinuţii au pregătit o serie de activităţi cultural-artistice alături de preotul care-i are în grijă.

Cât priveşte Corul Kinonia al Episcopiei Severinului şi Strehaiei, acesta a concertat în mai multe localităţi din Mehedinţi iar în zilele următoare corul va concerta la Strehaia, Orşova şi Drobeta Turnu Severin dar şi la mănăstirea Tismana.

La Drobeta Turnu Severin, concertul va avea loc pe 19 decembrie, de la ora 19.00 iar Sala Mare a Palatului Culturii se anunţă a fi neîncăpătoare.


 

DSC 8993  DSC 8992  DSC 8997