Corul ,,Kinonia” a concertat la Orşova
Publicat de Viorel Vladucu   
Marţi, 27 Decembrie 2016 16:53

DSC 0514Ultimul concert de colinde din acest an al corului Kinonia al Episcopiei Severinului şi Strehaiei a avut loc în biserica cu hramul ,,Sf. Nicoale” din parohia Orşova Sud, marţi, 27 decembrie, cu prilejul Sfintei Liturghii săvârşite de Preasfinţitul Părinte Episcop Nicodim.

Aici, an de an, părintele paroh Iulian Nedelcu, organizează o serie de manifestări cu prilejul Sărbătorii Naşterii Domnului la care participă mulți dintre enoriașii parohiei.

Parohia Orșova Sud este inițiatoarea manifestărilor prilejuite în fiecare an de Ruga orșoveană iar în preajma Crăciunului, în fiecare an, în a treia zi de Crăciun aici poposește părintele episcop Nicodim însoțit de membrii corului Kinonia.


DSC 0539  DSC 0556  DSC 0688

DSC 0624  DSC 0690  DSC 0649