Concert de colinde susţinut de corul ,,Kinonia”
Miercuri, 05 Decembrie 2007 16:32

Corul ,,Kinonia” al Episcopiei Severinului şi Strehaiei va susţine un concert de colinde, în ziua de 16 decembrie 2007, începând cu ora 18.00, în Sala Mare a Palatului Cultural ,,Theodor Costescu” din Drobeta Turnu Severin.

           Concertul ,,Hristos Se naşte, slăviţi-L!”, prilejuit de Sfintele Sărbători ale ,,Naşterii Domnului”, este organizat de Episcopia Severinului şi Strehaiei şi a devenit deja o tradiţie.

           Credincioşii Cetăţii Severinului şi ai plaiurilor mehedinţene sunt invitaţi să fie prezenţi la acest moment, pentru ca împreună să gustăm din dulceaţa colindului sfânt şi bun şi să păşim pe drumul slujirii lui Iisus Hristos, Care ,,S-a născut pentru noi şi pentru a noastră mântuire”.

           Corul ,,Kinonia” a fost înfiinţat în anul 2005, este format din 30 de membri şi condus de părintele Arhidiacon Adrian Maziliţa, Consilier Administrativ în cadrul Episcopiei Severinului şi Strehaiei.  Mai multe amănunte despre acest cor puteţi afla accesând pagina de Internet www.episcopiaseverinului.ro.

           Menţionăm că Radio Lumina va transmite în direct concertul de colinde.

 

         A consemnat Pr. Viorel Vlăducu, consilier mass-media.